Szkolenia dla bezrobotnych – Księgowość w najlepszym wydaniu

szkolenieSpecjalnie przygotowane instytucje państwowe oraz prywatne firmy zajmują się organizacją szkoleń dla bezrobotnych. Kursy takie prowadzą m.in. pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy, Wojewódzkich Urzędów Pracy (Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej), Ochotniczych Hufców Pracy, Akademickich Biur Karier i inne. Pomagają one w zdobyciu informacji na temat zasad działania rynku pracy oraz przedstawiają przydatne podczas poszukiwania pracy, porady, pozwalające na efektywne poszukiwanie pracy. W takich bezpłatnych kursach warto uczestniczyć, ponieważ przedstawiają one szeroki horyzont możliwości, których często osoba poszukująca miejsca zatrudnienia nie jest świadoma. Organizują również praktyczne warsztaty, na których bezrobotny ma możliwość np. przećwiczenia przebiegu przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej.

Jaka tematyka jest poruszana na takich spotkaniach?

1) Rynek pracy – na szkoleniach tego typu poznasz zasady jakimi kierują się pracodawcy oferujący pracę. Poznasz również metody rekrutacji.
2) Dokumenty aplikacyjne3) Planowanie kariery zawodowej – kursy poruszające tę tematykę skierowane są do osób, które jeszcze nie wybrały konkretnego zawodu (na przykład absolwentów gimnazjów, maturzystów) lub do osób, które planują się przekwalifikować. Na takim kursie można dowiedzieć się jakie zawody są przyszłościowe, stwarzają możliwości efektywnego zarobkowania oraz stawiają na rozwój osobisty. Na takich spotkaniach możesz zaplanować swoją karierę zawodową oraz przeprowadzisz analizę swoich możliwości zawodowych i potrzeb.
Bardzo ważne: Urzędy Pracy organizują również oferty stażu, które pozwolą ci zdobyć doświadczenie w zawodzie.

Tagi: ,