Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Szukanie pracy przez internet

Szukasz nowej pracy? Zacznij od internetu. Sieć wydaje się być idealnym miejscem, gdzie można rozpocząć szukanie pracy.
notebookSzukasz nowej pracy? Zacznij od internetu. Sieć wydaje się być idealnym miejscem, gdzie można rozpocząć szukanie pracy. Tysiące stron z ogłoszeniami o pracę, oddalonych o zaledwie jedno kliknięcie. Wystarczy wpisać odpowiednie frazy w Google, aby rozpocząć poszukiwania.

Oferty pracy można znaleźć zarówno na stronach ogłoszeniowych, obok ofert dotyczących sprzedaży samochodu, kupna mieszkania czy usług hydraulika, jak i w dedykowanych portalach pracy. Portal pracy, czy też innymi słowy, portal kariery, zamieszcza zazwyczaj oferty w podziale na branże. Można przeszukiwać je także według województw i miast. Co więcej, za pośrednictwem wielu serwisów można od razu aplikować na wybrane oferty, korzystając z zamieszczonych tam formularzy aplikacyjnych. Wystarczy się zarejestrować, opublikować swoje internetowe CV, wyszukać odpowiadające nam oferty i wysłać zgłoszenia bez pośrednictwa tradycyjnego emaila. Można też po prostu czekać na to, aż pracodawcy sami nas odnajdą. Wiele portali pracy daje bowiem zarejestrowanym w nich pracodawcom możliwość przeszukiwania bazy CV kandydatów na pracowników.

Co może przeszkadzać szukającym pracy, to nie zawsze aktualne ogłoszenia, nie sprawdzone oferty pracy, a także brak odpowiedzi od pracodawców. Jednak największe portale dbają o to, żeby zamieszczone w nich ogłoszenia spełniały wysokie standardy jakościowe, także w odniesieniu do rodzaju oferowanej w nich pracy.

Chociaż poszukiwanie pracy w internecie może wydawać się niedoświadczonej osobie trudne, to jak pokazują badania przeprowadzone niedawno przez instytut badawczy Gemius, jest to najpopularniejsza obecnie forma szukania zatrudnienia. Tak więc – myszki w dłoń i do dzieła!

 

Tagi: ,
-

Comments are closed.