Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Pośrednictwo pracy

pracaMasz problemy ze znalezieniem pracy? Podpowiadamy ci, gdzie możesz znaleźć informacje na temat rynku pracy. Zastanów się, czy korzystasz ze wszystkich źródeł, zawierających dane na temat wolnych miejsc pracy. Istnieje wiele biur oraz instytucji, które pomogą ci w skutecznym poszukiwaniu pracy.

1) Powiatowy Urząd Pracy – w urzędzie tym możesz uzyskać za darmo informacje na temat ofert firm, które zamieszczają ogłoszenia wolnego miejsca zatrudnienia. Prowadzi on:
– pośrednictwo otwarte, które dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych, a osoba poszukująca pracy zgłasza się do pracodawcy bezpośrednio.
– pośrednictwo zamknięte – dostępne tylko dla osób zarejestrowanych jako bezrobotni w UP.
Informacje na temat ofert pracy możesz uzyskać na stronie internetowej twojego Powiatowego Urzędu Pracy.
2) EURES – międzynarodowe pośrednictwo pracy. Znajdziesz tutaj ofertę na temat wolnych miejsc pracy w krajach Unii Europejskiej. Za pomocą systemu EURES uzyskasz informacje jak szukać pracy w Europie.
3) Agencje zatrudnienia – są to firmy prywatne zajmujące się pośrednictwem pracy. Dzięki takiej agencji możesz uzyskać informacje na temat wolnych miejscach pracy w Polsce lub zagranicą. Warto jednak najpierw stwierdzić wiarygodność takiej firmy – sprawdź czy posiada ona odpowiedni certyfikat uprawniający do działalności. Najlepsze agencje pozyskują najlepszych pracowników na stanowiska kierownicze lub wysoce specjalistyczne.
4) OHP – Ochotnicze Hufce Pracy (czyli rodzaj Młodzieżowego Biura Pracy) mogą pomóc młodym, uczącym się jeszcze osobom w znalezieniu pracy sezonowej. Wykwalifikowane osoby udzielają również rad, organizują szkolenia dla szkół, na których młodzi ludzie mogą dowiedzieć się jaki zawód należy wybrać, aby w przyszłości znaleźć pracę.
5) Akademickie Biura Karier – dostępne są w nich informacje na temat rynku pracy. Ich oferta skierowana jest do studentów, pragnących podjąć pracę w swoim zawodzie. Od początku działalności wspierają studentów i absolwentów Uczelni w wyborze ich ścieżki zawodowej oraz pomaga im w znalezieniu zatrudnienia spełniającego ich oczekiwania, aspiracje i kwalifikacje.

Tagi:
-

Comments are closed.