Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Zawód przedszkolanki

(1)_ baby-sitter-1140863_960_720 (385x217)Zawód nauczyciela jest bardzo znanym i szanowanym sposobem na zarabianie pieniędzy. Jednak na temat przedszkolanki nasze społeczeństwo nadal niezbyt jest obeznane w tym temacie. Może wynikać to z tego, że jest to grupa zawodowa i stosunkowo niskim prestiżu i nietrafionych opinii, że jest to tylko zwykła opiekunka do dziecka. Jest to bardzo krzywdząca opinia, ponieważ przedszkole wiąże się tak samo trudną pracą jak w zwykłej szkole, a przedszkolanki pozostają niedocenione.

Co z tą przedszkolanką?

Mimo tego, że przedszkolanki są zaliczane do grupy zawodowej z nauczycielami, to nie otrzymują one ulg przysługującym nauczycielom pracującym w szkole. O jakich ulgach tutaj mowa? Chodzi o brak zniżki na przejazdy, tylko jednomiesięczny okres urlopu wakacyjnego, ponieważ jeden miesiąc jest objęty dyżurem przedszkolnym (dzięki temu rodzice mogą zostawić dzieci w przedszkolu). Przedszkolanka jest to też najbardziej kobiecy zawód, który jednak z nazwy nie oddaje charakteru pracy.

Cechy przedszkolanki

Pomimo tego, że przedszkola składają się głownie z dzieci, nie jest powiedziane, że odbywa się tam tylko zabawa, a zostanie przedszkolanką wiąże się z ukończeniem przynajmniej trzyletnich studiów pedagogicznych. Nawet jeśli nie posiada się takiego wykształcenia, nadal można liczyć na pracę z dziećmi, chociażby jako pomoc czy asystent wychowawcy przedszkola i to już od chwili ukończenia szkoły średniej. Tak więc ścieżka kariery nie zostaje na zawsze zamknięta. Często wystarczy nawet liceum pedagogiczne, albo matura ogólnokształcąca i doświadczenie pracy z dziećmi. Należy podkreślić, że praca w przedszkolu jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, ponieważ przedszkolanka ma wpływ na kształcenie światopoglądu i zainteresowań swoich podopiecznych. Jej zadanie jest przygotowanie młodego pokolenia do życia w społeczeństwie.

Praca w prywatnym przedszkolu

Tagi:
-

Comments are closed.