Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Popraw wygląd i znajdź pracę

Piękny uśmiech to nasza wizytówka, inwestycja, która procentuje w dobrym samopoczuciu i dużej pewności siebie. Dzięki ładnym zębom jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie, uchodzimy za przyjaznych, otwartych i bardziej atrakcyjnych. To naturalne, że zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy lubimy otaczać się uśmiechniętymi i radosnymi osobami.

usmiechSzczególnie dwie grupy zawodowe przywiązują dużą wagę do zabiegów estetycznych i leczenia zębów. Pierwszą stanowią osoby na kierowniczych stanowiskach, dla których profesjonalizm jest wartością nadrzędną. Zdają sobie oni sprawę z faktu, że nawet najlepiej skrojony garnitur czy garsonka od projektanta mody nie będzie ozdobą, jeśli w uzębieniu występują jakiekolwiek niedociągnięcia. Według amerykańskich badań rynkowych szanse na podwyżkę wzrastają aż o 53% jeśli pracownik może pochwalić się zadbanymi, śnieżnobiałymi zębami.

Niestety praca na menadżerskim stanowisku często wiąże się z nadmiernym stresem, prowadzącym do bruksizmu. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych, która osiągnęła swoje apogeum po krachu w branży finansowej. Wówczas liczba pacjentów z tą przypadłością wzrosła w amerykańskich gabinetach stomatologicznych o 20%. Bruksizm ma podłoże psychiczne i objawia się nerwowym zgrzytaniem zębów i zaciskaniem szczęk. Prowadzi do opłakanych skutków – intensywnego ścierania szkliwa i tworzenia się pęknięć. Ratunkiem są wykonane przez dentystę nocne nakładki na zęby, zastosowanie licówek na zniszczonych zębach oraz systematyczne wizyty kontrolne.

W celu zdobycia nowej, lepiej płatnej posady wiele osób poddaje się zabiegom leczniczym i wybielaniu zębów. Zgodnie z wnioskami płynącymi z raportu Kelton Researches o 58% wzrastają możliwości zatrudnienia, jeśli kandydat olśniewa pięknymi zębami. Wyniki te potwierdzają także badania prowadzone na Uniwersytecie Loyola Marymount w Los Angeles, zgodnie z którymi osoby ze zdrowymi i wybielonymi zębami zdecydowanie lepiej wypadają na rozmowach kwalifikacyjnych. Z kolei doświadczenia przeprowadzone przez News Wire pokazały, że aż 84% pracodawców chętniej zatrudni osoby, które uśmiechają się podczas spotkania z przyszłym zwierzchnikiem. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni stanu naszego uzębienia, lepiej jest się w ogóle nie uśmiechać bądź robić to w sposób powściągliwy. Jednak należy pamiętać, że niestety zmniejsza to szansę na wymarzoną pracę, ponieważ rekruterzy postrzegają uśmiechniętych kandydatów jako lepiej zmotywowanych, pełnych energii i optymizmu.

Wiadomą rzeczą jest, że niektóre zabiegi poprawiające wygląd uzębienia, jak leczenie ortodontyczne, wymagają czasu. Warto zwrócić jednak uwagę, że istnieją także możliwości dające natychmiastowy, spektakularny efekt kosmetyczny jak licówki czy wybielanie zębów.

Odpowiednie obuwie znajdziesz na www.male-buty.com.pl.

-

Comments are closed.