Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Pozwolenie na pracę w Norwegii

norway workJeśli planujesz wyjechać do pracy do Norwegii to powinieneś zainteresować się obowiązującymi tam przepisami jeśli chodzi o pobyt na terenie tego kraju oraz pracę obcokrajowców. Norwegia choć nie jest w Unii Europejskiej to i tak ma otwarte granice co na pewno jest dużym plusem, aby wyjechać do tego kraju. Praca na terenie Norwegii jako cudzoziemiec wymaga jednak pozwolenia choć oczywiście nie zawsze.

Pracownicy tymczasowi bez zezwolenia

Jeśli planujesz w Norwegii pracować tylko tymczasowo, nie dłużej niż 3 miesiące, to nie będziesz potrzebował pozwolenie o pracę. Mając dłuższą ofertę pracy będziesz musiał już o takie pozwolenie wystąpić (porównaj zezwolenia w innych państwach). Jeszcze lepiej mają specjaliści zatrudniający się na terenie tego kraju. Specjalista może tymczasowo pracować w Norwegii nawet 6 miesięcy bez pozwolenia. Oczywiście nie można przebywać na terenie Norwegii tak bezkarnie. Każdy kto planuje podjąć pracę w tym kraju jest zobowiązany zarejestrować się w tamtejszych rejestrze ewidencyjnym ludności, czyli w urzędzie.

Kurs norweskiego online

Język norweski stał się bardziej popularny z uwagi na łatwą możliwość podjęcia pracy w tym kraju, ale także z uwagi że coraz więcej interesów prowadzonych jest z tym krajem. Zatem warto się go uczyć, a dla zapracowanych osób lub mających kłopot z dostaniem się w ściśle określone miejsce na lekcje tego języka proponowany jest kurs języka norweskiego online.

Kursy online są bardzo wygodne i korzystne dla osób, które nie dysponują elastycznym czasem aby dostosować się do określonych dni i godzin zajęć jakie towarzyszą kursom stacjonarnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele osób na tym korzysta, również te które mieszkają na obrzeżach miast i dojazd na kurs jest skomplikowany. Dotyczy to także osób, które mają problemy z poruszaniem się i raczej nie możliwe byłoby uczenie się w szkole języków obcych. Kursy norweskiego online wcale nie odbiegają od tych tradycyjnych różnią się jedynie miejsce, gdzie można zdobyć wiedzę na temat tego sympatycznego języka. Wszystkie niezbędne materiały potrzebne nam do nauki norweskiego zostaną nam dostarczone lub udostępnione na specjalnym portalu. Możliwe jest także skonstatowanie się z lektorem poprzez np. maila, telefon czy osobiście w wyznaczonym czasie.

Nauka trwa określony czas i w tym terminie należy posiąść określoną wiedzę, aby dany kurs ukończyć i otrzymać potwierdzenie zdobycia wiedzy z języka norweskiego. Niektóre szkoły mają w swojej ofercie lekcje online ze lektorem na żywo w tym również z native speakerem( osobą dla której język ten jest językiem ojczystym lub jest w nich wychowywana ). Zapisując się na kurs przez internet z reguły trzeba go opłacić, a większość szkół ma rozbudowany system możliwości rozłożenia na raty określonej gotówki.

Tagi:
-

Comments are closed.