Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Zdobądź wiedzę i doświadczenie

prawoJesteś studentem prawa i chcesz lub musisz odbyć staż lub praktyki prawnicze? Najlepiej nie odkładać tego obowiązku na ostatni moment, bo wiedza i doświadczenie zawsze mogą się przydać, w tym zawodzie to podstawa.

Prawo studiować można na uczelniach publicznych i niepublicznych, w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Przyszli studenci wybierać mogą spośród studiów licencjackich, magisterskich lub jednolitych magisterskich. Tyle jeżeli chodzi o naukę. Ważne są jednak staże i praktyki chociażby w takim miejscu jak kancelaria notarialna, gdzie można usystematyzować to, co już się wie i poznać pracę w niej „od kuchni”.
Pamiętajmy, że ukończenie studiów prawniczych daje możliwość do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych. Zanim jednak to nastąpi należy zdać egzamin wstępny na aplikację danego zawodu. Kiedy już ktoś zdecyduje się na to, aby w przyszłości zostać notariuszem i zacznie pobierać naukę w tym kierunku, to z pewnością z czasem przyda mu się również staż czy praktyka, których oferty znaleźć można na danej uczelni oraz w internecie. Zwykle uczelnia załatwia praktyki studentom IV lub V roku, czasami są one płatne, czasami bezpłatne, w zależności do miejsca, gdzie się odbywają. Są to zwykle praktyki obowiązkowe, a odbywać się mogą na przykład w takim miejscu jak kancelaria notarialna. Wiele zależy od tego, gdzie studiujemy uczelnie mają bowiem czasami swoje zwyczaje. Praktyki można też samemu załatwiać sobie na przykład już na II czy III roku. Niejedna kancelaria notarialna oferuje także staże dla osób, które już ukończyły studia prawnicze i chcą dalej kształcić się w tym zawodzie.

Staż czy praktyka, obowiązkowa czy nieobowiązkowa, płatna czy niepłatna, bardzo dużo zależy od tego jak bardzo jesteśmy zdeterminowani do tego, aby zdobywać nowe umiejętności i szlifować to, co już dobrze potrafimy.

Tagi: ,
-

Comments are closed.