Zbiór artykułów na temat pracy

Praca i prawo pracy – artykuły

Praca stała – współczesna forma niewolnictwa

niewolnikWiększość biznesmenów z którymi miałem okazję rozmawiać odniosło wrażenie, że kryzys gospodarczy stał się jedynie przyczyną zwiększenia okresu zwłoki w płatnościach. Z drugiej strony dostarczył uzasadnienia do masowych zwolnień pracowników. Pozwolił na zmiany układów pracy zbiorowej, o czym wcześniej nie sposób było nawet pomyśleć głośniej.

Dlaczego ludzie podejmują pracę tymczasową?

Jest ograniczona ilość przypadków, w których podjęcie pracy tymczasowej ma uzasadnienie. Większość uczniów i studentów stacjonarnych, myśli o podjęciu tego typu pracy w okresie wakacyjnym. Niektóre branże jak budownictwo i rolnictwo są bardzo uzależnione do warunków atmosferycznych, a w okresie zimowym, w ogóle zaprzestają jakichkolwiek działań.

Jak uniknąć nieuczciwości w procesie pracy?

Uczciwość jest jednym z czynników, która bardzo ciężko poddają się badaniu. Trudno oczekiwać od kogoś kto notorycznie kłamie, że nas o tym poinformuje. Trudno to ocenić jednoznacznie obie strony wykorzystują się nawzajem jak tylko mogą. Po obu stronach zdarzają się uczciwi ludzie jak i firmy. Te które, nie umieją podczas procesu rekrutacji odsiać ludzi nieuczciwych tracą najbardziej. Również pracownicy, którzy nie mają świadomości kim jest ich pracodawca, mogą stać się ofiarami.

Tagi: , ,
-

Comments are closed.